Amerika Bitcoin’i Seviyor, Libra Coin’den Korkuyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Azınlık Lideri, Bitcoin’i sevdiğini fakat Libra Coin’in ademi merkeziyet yanılsamasından korktuğunu dile getirdi..

Bitcoin’in sadece birkaç yüz kişi arasında bitcointalk.org’da veya Reddit’te tartışıldığı günler artık sona ermişti.

Sanal varlık, artık sosyal medya alanıyla sınırlı bir tartışma değil günümüz içindeydi.. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı dahil dünyanın en güçlü yetkilileri tarafından ele alındı. ABD’nin Azınlık Lideri Kevin McCarthy, en yenisi.

McCarthy, CNBC Squawk Box’tan Joe Kernen ile yaptığı görüşmede, Bitcoin’e yakın olduğunu iddia etti. Ancak McCarthy, Bitcoin’e karşı duyduğu güçlü duyguların arkasındaki nedenin temel blok zinciri teknolojisi olduğunu açıklığa kavuşturdu.

Yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bitcoin’e olayında en sevdiğim gerçek şey blockchain’i sevmemdir, çünkü güvenliği seviyorum. Hükümetin blockchain kullanmaya başlamasını istiyorum. ” dedi.

McCarthy, Bitcoin için ve Calibra‘ya karşı olma eğilimine ayak uydurarak, Libra Coin ile olan en büyük endişesinin rekabet karşıtlığı olması gerektiğini belirtti. Sonra rekabeti ortadan kaldırırlar. Ayrıca, Libra‘nın kullanıcılarına ademi merkeziyetçilik yanılsaması vereceğini, bunun da İsviçre merkezli konsorsiyum gibi bazı otoritelerin kontrolü altında olacağını öngörüyordu.

McCarthy şunları söyleyerek tamamladı;

“Merkeziyetsiz tabanlı ekonomi görmek istiyorum ama Washington’un bu soruları sormak istediği doğru ve haklılarda. Çünkü Libra‘nın piyasayı kontrol edecekleri konusunda endişelendiriyor hepimizi.”


Sizin düşünceleriniz nedir? 
KriptoPi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir