Binance Kripto Seyahat Ödül Kartını Piyasaya Sundu

Binance, 28 Kasım’daki bir blog yazısında, büyük seyahat web sitelerinde kripto ödemelerini kolaylaştıran bir ödül kartı başlatmak için kripto para ile seyahat başlangıcıyla ortaklık kurduğunu duyurdu.

Duyuruya göre, kart, kullanıcıların Bitcoin (BTC), Binance USD (BUSD), Binance Coin (BNB) ve Ontology (ONT) ile yükleyebilecekleri ek indirim ve ödüllere erişimi olan geleneksel bir ön ödemeli kart gibi çalışacaktır.

Kart gelecek yılın başlarında piyasaya sürülecek ve başlangıçta Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği, Avustralya ve Avrupa’daki gezginleri hedef alarak kademeli olarak genişletmeyi planlayacak.

Kripto Para İle Seyahat

Hizmetin, müşterilerinin Booking.com, Expedia, Agoda ve Ctrip ile TravelByBit’in kendi platformunu içeren başlıca rezervasyon siteleri aracılığıyla uçuş ve otel rezervasyonu yapmalarını sağlayacağı bildiriliyor.

TravelByBit, kullanıcılarının kripto para birimleri ile seyahat etmelerini sağlayan ilk hizmet değildir. Cointelegraph‘ın yakın zamanda bildirdiği gibi, kripto rezervasyon firması Travala, müşterilerinin Booking.com üzerinden rezervasyon yapabilecekleri herhangi bir otel için kripto para birimi cinsinden rezervasyon yaptıracağını açıkladı.

Bu yazın başlarında, İskandinavya hava taşımacılığı şirketi Norwegian Air‘in kurucu ortakları kendi kripto para birimi döviz alım satım işlemlerini başlatmayı planladıklarını açıkladı ve bu da hava yolunun kripto para birimi ödemelerini kabul etmesini kolaylaştıracak.

KriptoPi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir