Bitcoin (BTC) Nasıl Biriktirilir?

Josh Rager, Bitcoin biriktirmenin çok iyi bir zaman olduğunu ve bunun yollarını açıklıyor.

Blockroots kurucu ortağı ve teknik analist Josh Rager, Bitcoin’i biriktirmenin en iyi yolunun dijital varlık düz çizgide işlem görürken marj ticareti yapmak olduğunu ifade etti.

Ayrıca Rager’a göre altcoin ve Bitcoin çiftlerinde işlem yapmak da birikim yapmanın iyi yollarından bir tanesi.

Düşük İşlemler

Popüler analist geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımla Bitcoin’in nasıl biriktirilebileceğini açıkladığı bir tweet paylaştı. Rager, marj işlemlerini altcoin alım satımıyla karşılaştırdığı tweet’inde,

“Bu stratejilerin her ikisi de daha fazla Bitcoin biriktirmek için kullanılabilir.” açıklamasını yaptı.

Rager’a göre düşük kaldıraçlı marj işlemleri, Bitcoin düşüş eğilimindeyken ve diğer kripto paralardan daha iyi performans sergilediği sırada Bitcoin biriktirmek için kullanılabilir. Rager yaptığı açıklamalarda Kraken‘de 5x ve 3x gibi düşük kaldıraçlı işlemlerin özellikle altcoin’ler kötü performans sergilediğinde kullanılabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin ve Altcoin’ler

Roger’a göre, öncelikle Bitcoin’in hangi aralıkta işlem gördüğünden emin olmanız ve ardından destek bulup bulamadıklarını öğrenmek için altcoin’leri takip etmeniz gerekiyor.

Daha sonra Rager, bu sayede gerçekleşecek altcoin-Bitcoin işlemleri sayesinde çok iyi Bitcoin birikimi sağlanabileceğini ifade ediyor.

Öte yandan Rager, altcoinler Bitcoin’den daha iyi performans gösterene kadar bu mevcut piyasada minimum kaldıraçtan yararlanmayı tercih ettiğini de ekliyor.

Bunun yanında Twitter’ın popüler kripto analistlerinden Rhythm Trader da geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla Bitcoin’in çoktan güvenli liman haline geldiğini belirtmiş ve 2012-2018 yılları arasında her yıl Bitcoin’in gördüğü en düşük seviyeleri paylaştı.

Bu paylaşıma göre, Bitcoin her yıl en düşük seviyesinde bile bir önceki yılı geride bırakmış görünüyor.

 

KriptoPi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir