Bitcoin (BTC) Yakında Rekor Kırabilir!

Wall Street Uzmanı Tom Lee, Bitcoin’in yükseleceğine dair bazı tahminlerde bulundu.

Bitcoin (BTC) 2017 yılında tüm zamanların rekorunu kırmasından sonra 2018 yılı itibariyle ciddi bir düşüş dönemine giriş yaptı. Kripto para sektörünün en büyük ayı piyasalarından birisi olarak görülen 2018 döneminde BTC yüzde 80 üzerinde değer kaybederek 3.000 dolar bandına kadar geriledi.

Bitcoin ve Makro Piyasa Bağı

Daha sonra 2019 yılının devreye girmesi ve Binance Launchpad’in IEO’lar ile altcoin piyasasını hareketlendirmesi ile, bütün piyasa yükselişe başladı. BTC 3.000 dolar bandında girdiği 2019 yılında 14.000 dolara kadar çıkmayı başardı ve hala 10.000 doların üzerinde tutunmayı sürdürüyor. Görünüm bir önceki seneye göre oldukça olumlu olsa da, birçok kripto para yatırımcısı artık 10.000 dolar seviyesinin de yeterli olmadığını ve yükselişin artması gerektiğini savunmakta.

Fundstrat’ın kurucu ortağı ve Wall Street’in en tanınan uzmanlarından birisi olan Tom Lee de yatırımcılara müjdeli bir haber vererek takipçiler ile yeni teorisini paylaştı. CNBC Fast Money programına katılan Lee, kripto para birimleri ve ABD hisse senedi piyasası arasında direkt bir ilişki olduğunu dile getirdi.

Yaz dönemi boyunca Bitcoin’in neden yerinde saydığı sorusuna yanıt veren Lee, bunun sebebinin aslında makro görünümün durgunlaşması olduğunu ifade etti:

Bitcoin’in şu sıralar değer kaybetmesinin sebebi, makro görünümün artmasıyla meydana geldi.

Tom Lee ifadesinin devamında sıradaki Bitcoin hamlesinin hisse senedi piyasasındaki belirgin bir kırılma ile aynı tarihe denk geleceğini iddia ederek, BTC’nin S&P 500’ün benzer bir yükseliş elde etmesinden sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceğini vurguladı.

KriptoPi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir