Bitcoin Bu Hafta 15.000 Dolar Olacak!

Keiser Report’un ev sahibi Bitcoin fiyatının önümüzdeki ay ciddi şekilde artacağını iddia ediyor…

İlk Bitcoin yatırımcılarından olan Max Keiser, hükümetlerin tutumları ve bankacılık sıkıntıları sebebiyle Bitcoin fiyatının bu hafta 15.000 doları bulacağını ifade etti.

Boğalar Geri Dönüyor

Bilindiği üzre 2019 başında yükselmeye başlayan Bitcoin fiyatı Mayıs ayına 5.500 dolar iken Haziran ayının sonlarında 13.000 doları buldu. Sonra Bitcoin fiyatı 9.000 dolar civarına kadar düşse de Bitcoin’in piyasa hakimiyeti o dönemde %65’e kadar ulaştı.

Heisenberg Capital’in kurucusu olan Max Keiser, 1 dolar olduğu günden beri Bitcoin’e yatırım yapıyor. Ayrıca Keiser’in çok uzun zamandır kripto paraları desteklediği de biliniyor.

Öte yandan Keiser, Bitcoin fiyatlarıyla ilgili de tahminlerde bulunuyor ve Bitcoin’in uzun vadede 100.000 dolara ulaşacağını dile getiriyor. “Keiser Report’un” ev sahipliğini yapan Max Keiser Mayıs ayında yaptığı bir açıklamada da 100.000 dolar tahmininde ısrarlı olduğunu dile getirmişti.

Yaptığı bir açıklamayla, önümüzdeki hafta Bitcoin’in 15.000 doları bulacağını ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

#Bitcoin’in bu hafta 15.000 doları geçeceğini düşünüyorum. Merkezi yönetimlere, merkez bankalarına ve merkezileşmiş geleneksel paralarına duyulan güven on yılın en düşük seviyesinde bulunuyor.

Paranın ve Devletin Ayrılması

Üçüncü taraflar tarafından kontrol edilmediği için Bitcoin diğer geleneksel para birimlerinden ayrılır. Bitcoin’i destekleyenler idari bir otorite tarafından kontrol edilmediği için her zaman güvenilir ve federal para politikalarından bağımsız olacağını dile getiriyor.

Ayrıca Amerika ve Çin arasında ticaret savaşı ve Brexit gibi konular sebebiyle insanların geleneksel para birimlerine olan güven azalıyor. Bu yüzden vatandaşlar devletler tarafından kontrol edilmeyen para birimlerine yöneliyor.

Max Keiser’in 15.000 dolar tahmini her ne kadar fazla iyimser olsa da bu sebeplerle Bitcoin fiyatının artması düşük bir ihtimal değil…

KriptoPi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir