Bitcoin Düşüşü Devam Edebilir

Bitcoin (BTC) tekrar dört haneli rakamları gördü. Peki bu düşüş devam edecek mi?

Bitcoin 4 ay içinde 4. kez dört haneli rakamlara geriledi. Bu durum toplam kripto para piyasasında 24 saat içinde 30 milyon dolarlık bir yanma yaşanmasına sebep oldu.

Bitcoin Düşüşü Sürüyor!

Bitcoin  24 saat içinde 11.000 dolar seviyesinden 9.500 dolar seviyesine kadar geriledi.

Nisan ayında başlayan yükseliş eğilimin ardından son dört ay içinde dördüncü kez 10.000 dolar seviyesinin altına inmiş olması da dikkat edilmesi gereken bir başka faktör.

%10 seviyesinde yaşanan düşüş piyasa değerinde de azalmaya yol açtı. 24 saat içinde piyasada yaklaşık olarak 30 milyon dolarlık bir azalma yaşandı.

Düşüşlerin ardından analistler daha düşük seviyelerin görülebileceğini ifade etmeye başladı.

Twitter’ın popüler analistlerinden Financial Survivalism bugün paylaştığı bir tweet ile 8.000 dolara kadar düşüşün yaşanabileceğini o seviyede destek noktasıyla karşılaşılabileceğini ifade etti.

Bunun yanında Twitter’da CryptoHamster olarak bilinen analist de Bitcoin’in 100 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünü ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

Bitcoin 100 günlük hareketli ortalamanın altında. Bu 21EMA göstergesine kadar olan en büyük umutlardan biri.

Altcoin’de Düşüş Hakim

Genel itibariyle lider kripto para biriminin hareketlerini takip eden altcoin’lerde de düşüşler yaşanıyor. Her ne kadar Bitcoin’in hareketleri takip edilse de bilindiği gibi hiçbir altcoin bu sene Bitcoin kadar iyi bir performans sergilemedi. Ancak düşüş hareketleri önemli oranda takip ediliyor. Örneğin, Ethereum, Bitcoin Cash ve EOS %10’un altında düşüşler sergiledi. İlk onda yer alan diğer kripto para birimlerinin ise %5’in üzerinde kayıplar yaşadığını görüyoruz…

 

KriptoPi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir