BlackRock CEO: Libra’ya İhtiyacımız Yok!

Calibra Coin

BlackRock CEO’su: “Libra’ya ihtiyacımız yok, teknolojiye ihtiyacımız var”

Dünyanın en büyük borsa yatırım fonu sağlayıcısı BlackRock CEO’su, Facebook’un Calibra Coin‘ini bir kripto para olarak görmediğini söyledi.

Döviz Ticaretini Demokratikleştirme İhtiyacı

CNBC’nin Squawk Box’ı 19 Temmuz’daki röportajında ​​BlackRock’ın Larry Fink’i, sınır ötesi işlemlerde yabancı para takası demokratikleşmesinin ve değiş tokuşun ücretlerinin düşürülmesinin büyük bir ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Mali yönetici, dünya çapında para göndermesi gereken kişilerin genellikle yüzde beş ile on arasında ücret alan kuruluşlar aracılığıyla yaptıklarını iddia ederek, sınır ötesi işlemlerin aşırı gündeme  getirilmesi sorununa dikkat çekti.

Takas ücretlerini azaltmak için, dünyanın Libra Coin’e ihtiyacı yok, ancak teknoloji ile bu durum çözülür!

Bununla birlikte, finansal yürütme, dünyanın küresel para işlemlerini demokratikleştirmek için yeni bir para birimi yaratmaya ihtiyaç duymadığını ve bunun teknolojiyle ulaşılması gerektiğini öne sürdüğünü savundu.

Fink, küresel finansal sistemin işletme ücretlerini azaltmak için Calibra gibi uluslararası bir para birimine ihtiyaç duymadığını belirtti. Bunun yerine, her işlemde belirli bir teknolojik mekanizmanın dahil edilmesinin işlem maliyetini en aza indireceğini söyledi.

Haberlerde, Blackrock’un BTC vadeli işlemlerine yapılan yatırımlar da dahil olmak üzere Bitcoin (BTC) pazarındaki potansiyel katılımı değerlendirmek için bir çalışma grubu kurduğu bildiriliyor. Yatırım yönetimi, kripto para birimlerine karşı kritik duruşu ile bilindiği için, Fink, BTC’yi Ekim 2017’de kara para aklama endeksi olarak tanımlayan Kripto para biriminin 20.000 $ ‘ı tüm zamanların en yüksek seviyesinden kırmasından iki ay önce açıkladı.

KriptoPi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir