John McAfee Tutuklandı!

John McAfee’nin Dominik Cumhuriyeti’nde Tutuklanmasının Ardından Serbest Bırakıldığı Bildirildi

Kripto para meraklısı ve antivirüs yazılımı kurucusu olan John McAfee, bugün Dominik Cumhuriyeti‘ndeki yetkililer tarafından tutuklandı ve sonra tekrar serbest bırakıldı.

McAfee, resmi Twitter hesabına resim yazısı ile bir resim gönderdi:

“Tutukluluktan çıkmak.. (görünüşlerimi yargılama – dört gün hapis). İyi davranıldım. Üstlerim canayakın ve yardımsever. Faydalı koşullara rağmen, devam etmeye karar verdik. Daha sonra..”

23 Temmuz’da, McAfee’nin Twitter hesabında, McAfee’nin kampanya yöneticisi Rob Benedicto Pacifico’nun, Juan Maria Loggia-Ramirez’in, McAfee’nin ve tekne ekibinin gözaltına alındığını söyleyerek iddia ettiği bir yazı yapıldı. McAfee, Loggia-Ramirez’in Ekim 2018’de cumhurbaşkanlığı kampanya yöneticisi olacağını açıkladı.

Associated Press’in bir raporu Loggia-Ramirez’in şüphesini doğrulamış görünüyor.

Rapora göre, McAfee Dominik Cumhuriyeti’nin kuzey kıyısında, yatını Puerto Plata’ya yerleştirirken tutuklandı, ardından yetkililer gemisinden yüksek kalibreli silahlar ve diğer askeri malları ele geçirdi.

McAfee’nin cumhurbaşkanlığı kampanyası sürgünde geçti

McAfee, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı için kendiliğinden empoze edilen bir sürgünden kampanya yürütüyor. ABD İç Gelir Servisi (IRS) tarafından iddianame nedeniyle kampanyasını yurtdışından yürütüyor.

McAfee şunları ekledi;

“IRS Tennessee eyaletinde, kendimden, karımdan […] ve kampanya çalışanlarımdan dördünü suçsuz nitelikte, tanımlanmamış IRS suçlarıyla suçlamak için büyük bir jüri topladı.”

McAfee, kampanyasının ofis için ciddi bir teklif olmadığını, kripto para birimini teşvik etmek için bir araç olduğunu da belirtti.

Cointelegraph ile yakın zamanda yapılan bir röportajda McAfee, fiat paranın 10 yıl içinde öleceğine inandığını ve “10 yıl içinde dünyanın hiçbir yerinde fiat olmayacağını düşünüyorum” dedi. Her şey elektronik olacak, her şey kripto para birimi olacak. ”ABD’nin aksine, Hazine Sekreteri Mnuchin kısa süre önce 10 yılda Bitcoin hakkında konuşmayacağını bile söyledi.

KriptoPi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir