Kripto Paralarda Bu Hafta Büyük Kayıp

Listenin İlk 10 sırasında yer alan tüm kripto paralar haftaya kayıplarla başladı..

2019 yılının başından itibaren düşüş eğilimini bırakarak yükselişe geçen kripto paralar, bu haftaya ciddi düşüşlerle başladı. Her ne kadar piyasada düşüş hakim olsa da çoğu kripto para 2019 Ocak ayındaki fiyatının üstünde işlem görüyor.

Bitcoin %10 Düştü

2018 Aralık ayında 3.150 dolar seviyesine kadar düşerek dibi gören Bitcoin, Ocak ayında yükselişe geçti ve Nisan ayında yükselişe başlamıştı. Haziran’ın sonuna 13.800 dolar seviyesine kadar ulaşan fiyat sonrasında bir düzeltmeye girdi ve 10.000 doları altını gördü.

Daha sonra küçük hareketlerle yine 10.000 doların üzerinde çıkan Bitcoin, düzeltme hareketleriyle ilerlemeye başladı. Son birkaç gündür düşüş eğilimi gösteren bütün kripto paralar Trump’ın bir kripto para hayranı olmadığını açıklamasının ardından artışlar yaşadı. Ancak dün sabah saatlerinden itibaren düşüş sergilemeye başlayan Bitcoin Coinmarketcap verilerine göre yirmi dört saat içinde %9.60 değer kaybederek 10.260 dolar seviyesine kadar geriledi.

İlk Ondaki Kriptolar

Coinmarket verilerine göre piyasa hacmi bakımından ilk onda yer alan kripto paralar baktığımız zaman en çok düşüşü % 20.70 ile Bitcoin SV’nin yaşadığını görüyoruz. Yazının yayıma hazırlandığı sırada BSV 121.37 dolardan işlem görüyordu. Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright’ın büyük destekçisi olduğu Bitcoin SV Haziran başında bütün kripto paralar ciddi bir düşüş yaşarken %13 oranında artış sergilemişti…

BSV’den sonra en çok değer kaybeden kripto paralar ise %16.38 ile Bitcoin Cash ve %16.26 ile Ethereum olarak görülüyor.

Analistler piyasada ciddi bir düzeltme hareketinin yaşanacağını hatta fiyatın 6.000 dolar seviyelerine kadar ineceğini ifade ediyordu. Kripto paraların şu an yaşadığı düşüşün net sebebi tam olarak belli değil. Ancak politik isimlerin kripto para dünyasına dahil olmaya başlaması fiyatlar üzerinde etkili olmuş olabilir…

KriptoPi

1 Yorum

  1. Avatar

    kemal25

    Temmuz 16, 2019 at 11:28 pm

    Piyasa hakkında daha detaylı açıklamalar yaparsanız daha iyi olur analiz lazım bizlere hocam

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir