Litecoin 39.000’den Fazla İş Yerinde Kullanılacak

Litecoin Flexa listelenmesi sayesinde binlerce iş yerinde ödeme yöntemi olarak kullanılabilecek..

Cointelegraph’ın haberine göre, New York merkezli Blockchain ödeme start-up’ı Flexa 3 Temmuz’da yaptığı resmi bir duyuruyla ödeme ağına beşinci kripto para olarak Litecoin’in ekledi. Litecoin artık Flexa kullanan 39.250’den fazla iş yerinde bir ödeme aracı olarak kabul edilecek.

Flexa’da Listelenen İlk Kripto

Start-up’ın yaptığı açıklamaya göre piyasa değeri bakımından dördüncü sırada yer alan Litecoin, Flexa 13 Mayıs’ta kurulduğundan beri listelenecek ilk kripto para oldu.

Flexa ağı üzerine kurulan ilk uygulama olan Spedn ilk olarak ticari ortaklarına, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Winklevoss kardeşlerin piyasaya sürdüğü stablecoin olan Gemini dollar (GUSD) dahil olmak üzere dört kripto para ile ödemeleri kabul etme imkanı tanıdı. Flexa özellikle GUSD listelemesini, Spedn’in düzenlenmiş altyapısından ve güvenliğinden emin olmak için Gemini borsasıyla kurduğu bir ortaklık olarak tanımladı.

Bunun yanında Flexa yaptığı açıklamayla, düşük işlem ücretleri, hızlı onay süresi ve aktif bir topluluğa sahip olduğu için Litecoin’i listelemeyi seçtiklerini ifade etti.

Bunlarla beraber Litecoin.com’da yayınlanan bir makalede belirtilene göre Litecoin normal şartlarda Flexa’da diğer dört kripto para ile beraber listelenecekti. Ancak herhangi bir açıklama yapılmadan listeleme ertelendi.

Makalenin yazarına göre Flexa, Litecoin’in 7 Ağustos 2019’da gerçekleşecek madencilik ödülü yarılanmasının yarattığı heyecandan ve fiyat artışından faydalanmak için kripto paranın listelenmesini geciktirdi.

Litecoin Yarılanması

2019 yılının başından beri çok iyi bir performans sergileyen Litecoin yaklaşık olarak %390 artış yaşadı. Litecoin’in gösterdiği bu performans, Ağustos ayında gerçekleşecek olan madencilik ödülü yarılanmasından kaynaklanıyor. Bitcoin’in gümüşü olarak nam salan Litecoin’in haftalardır beklenen altcoin sezonunu başlatabileceği bile ifade ediliyor.

Yarılanmaya henüz bir ay var. Uzmanlar bu süreç içinde Litecoin fiyatında ciddi artışlar yaşanabileceğini ifade ediyor.

KriptoPi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir