Litecoin (LTC) Fiyatı Yükselebilir!

Litecoin yakında büyük bir ralliye başlayabilir mi ?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ani düşüş ve yükseliş yaşarken Ethereum (ETH) veya Litecoin (LTC) gibi önde gelen kripto para birimleri de bu dalgalanmalardan kendi paylarına düşeni almakta.

Dönem içerisinde büyük bir artış yakalayıp adeta 2019 yılının boğa koşusunu başlatan Litecoin şu günlerde durgunluk yaşasa da, beklenen büyük blok ödülü yarılanmasına adeta sayılı gün kaldı.

Dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi bu büyük habere rağmen hala Bitcoin’e karşı yükselme konusunda sıkıntılar yaşıyor.

LTC/BTC işlem çifti üst üste dört kırmızı mum ile yatırımcıları üzdü ve bunun değeri Nisan ayında görülen 1.893,900 SATS’dan, bu ayki 797,600 SATS’a kadar düştü. Bu da sadece üç ay içerisinde Bitcoin karşısında %57 değer kaybı anlamına gelmekte.

Litecoin İçin Şans Dönmeye Başlayabilir

Ancak iyi haber şu ki Litecoin’in düzeltme dönemi sonunda bitmiş olabilir. CCN kaynağının yaptığı ve paylaştığı bir analize göre LTC/BTC piyasası önümüzdeki birkaç ay içerisinde inanılmaz bir artış yakalayabilir ve bunun en büyük sebebi de LTC’nin Elliot Dalga Prensibi analizine göre ilk dalgasını tamamlamış, ikinci dalgasına başlayacak olması.

CCN’in yaptığı analizde Litecoin’in ikinci dalgada A-B-C dalgasına girdiği gözlemlenmekte.

Düzeltici olarak bilinen A-B-C dalgaları genellikle %60’a varan bir değer kaybı ile noktalanır ve Litecoin de bu tarihe kadar %57’lik bir kayıp yaşadı. Eğer analistlerin bu tahmini doğruysa

LTC yakında Bitcoin’e karşı devasa bir ralliye başlayabilir ve blok ödülü yarılanması ile bu ralli uzun bir süre devam edebilir.

Bunun yanı sıra uzmanlar Bitcoin’in de şu sıralar yaşanan küresel kriz nedeniyle artış yaşayabileceğini iddia etmekte.

KriptoPi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir