XRP’nin İkinci Çeyrek Satışlarında %48 Artış Yaşandı

İkinci çeyrekte satışlarda büyük artış var.

En büyük üçüncü kripto para XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple’ın 24 Temmuz’da yayınladığı ikinci çeyrek raporuna göre, 2019’un ikinci çeyreğinde 251.51 milyon dolar XRP satıldığı ortaya çıktı.

2019’un ilk çeyreğinde yaklaşık olarak 169.42 milyon dolarlık bir satış gerçekleşmişti.

Dolayısıyla iki çeyrek karşılaştırıldığında ikinci çeyrekte satışlarda yaklaşık olarak %48’lik bir artış yaşandığı görülüyor.

Üç aylık satışlarla ilgili olan rapora göre, Ripple’ın gelecekte token satışlarını büyük ölçüde düşürmeyi planlıyor. Buna ek olarak Ripple’ın XRP satışlarını ikinci çeyrek boyunca şişirilmiş hacimler dolayısıyla kısıtlı tuttuğu da belirtiliyor. Dolayısıyla rapora göre programlı satışlar geçici olarak duraklatıldı ve kurumsal satışlara sınırlar getirildi.

Xpring ve RippleNet Ortaklıkları

Yayınlanan raporda, şirketin kurumsal doğrudan satış yoluyla 106.87 milyon dolar ve programlı satışlarda 144.64 milyon dolar satış yaptığı belirtiliyor.

Ayrıca raporda, şirketin ikinci çeyreğe yönelik XRP emanet etkinliği de ele alınıyor. Ripple, emanet sistemini 2017 yılında açıklamıştı ve bu sistemin sabit bir XRP arzı sağlayacağını ifade etmişti.

2019 ikinci çeyrek raporunda Ripple, her ay bir milyar emanetten üç ay boyunca toplam üç milyar XRP çekildiğini belirtiyor. Bunun yanında çekilen üç milyardan 2.1 milyarının emanet sözleşmelerine yeniden yatırıldığı ifade ediliyor. Diğer 0,9 milyarın ise XRP gelişmelerini, Xpring ve RippleNet ortaklıkları aracılığıyla finanse etmek için kullanıldığı bildiriliyor.

Öte yandan daha önce yapılan açıklamalara göre Xpring’in kuruluşundan bu yana XRP projelerine 500 milyon dolar harcadığı belirtilmişti.

KriptoPi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir